Blog sa sťahuje!! Nová adresa: melaficent.wordpress.com

Zatiaľ tam toho moc nečakajte, zvykám si :) Objavia sa tam aj niektoré články odtiaľto, keď presťahujem tie obstojnejšie články, tento blog bude zrušený... Dúfam že ostaneme AFFS aj naďalej, ja už len nemám nervy na túto mizernú doménu ktorá nefunguje -_-

Leden 2013

Vykecávací denníček alebo život adminky v poslednej dobe

31. ledna 2013 v 17:11 | melaficent |  Melaficent´s diary
Hmm... teraz mám toho dosť, ale to ja vždy.
Na vysvedčení, (nechcem vyznieť ako šprt, ale tak čo už) boli samé jednotky. Som spokojná no :D :D
Dnes mi prišli veci ku gitarám, čo som objednávala (stojany, čistidlá, a nejaké shakery a tak) Nas*alo ma, že mi neprišla taká tá malá gitara (ukulele) lebo som ju objednávala, ale s mamou sme tam volali, a vraj ju pošlú dodatočne, a poštovné neplatíme, lebo nemali tú farbu, a tak mi namiesto hnedej pošlú žltú. Tiež je pekná :D A zajtra by mala dojsť :D
A došiel mi pás na gitaru, ale treba to vŕtať, a ja sa bojím že môj miláčik praskne...
No... Morčatá boli trochu choré, ale už sú okey, z čoho mám nesmiernu radosť. No a Hinata a Shiro by mali mať čoskoro mladé (čo mi pripomína že by som mala zájsť do holubníka a skontrolovať, či nemajú holuby nanesené vajíčka, aby ich zas po zime nebolo mlión ako minulý rok o.O -_-" Zajtra tam zájdem :D) Zajace sú okey, a cez leto plánujem spraviť novú králikáreň, lebo tamtá už je staré, a nie je v príliš dobrom stave no -_- :D
V sobotu umriem, lebo mám ísť hrať na ples, a viem z toho . No a pokazím to ako vždy... Vážne to nezvládam, a to sa mám ešte všetko učiť naspamäť... Bez nôt nikam nejdem :D :D
Potom ma siedmeho čaký geografická olympiáda, a dakedy o dva týždne (tuším v stredu) školské kolo v prednese. Aspoň že si budem môcť spraviť týždeň voľno, ak bude sneh, lebo naša trieda ide so siedmakmi na lyžiarsky, a ja nie som samovrah :D :D Toť vše... Držte mi palce :D

Denník nočného motýľa

31. ledna 2013 v 16:51 | melaficent
Taak, po dlhej dobe nejaká recenzia... Je to na knihu, ktorú som dostala (resp. ktorú som si kúpila, a naši mi ju zhabali) na Vianoce.

Pozor spoilery!!!

Teraz neviem, či sa to tam vážne nehovorilo, alebo si len neviem spomenúť, ale netuším, ako sa volala hlavná hrdinka xD
Kniha sa mi totálne nepáčila. Niektoré veci boli vážne nechutné, a chvíľami som nevedela, či nie sú skoro všetky dievčaté teplé. Ich chovanie jednoducho nebolo normálne.
Hlavnú hrdinku som si neobľúbila. Príde mi strašne sebecká, ako chce Lucy len pre seba. A keď sí to tak vezmete, vlastne nedosiahla nič z toho, čo chcela. Vôbec neochránila Lucy. Celú knihu sa o to pokúšala, a nakoniec sa jej to nepodarilo. Okrem toho mám s tej knihy zmätok. Prečo sakra podpálila tú pivnicu? Prežila to vôbec Ernessa? Spávala v tom kufri, či čo? Totálne nechápem niektorým veciam.
Film som nevidela, a myslím, že ho vidieť ani nechcem. Kniha sa mi nepáčila, a dočítala som ju len z povinnosti.
Táto kniha ma veľmi sklamala, a jediné, čo sa mi na nej páčilo je obálka.


Plyšový medvedík

31. ledna 2013 v 15:48 | melaficent |  Témy týždňa
Keď som bola malá, hrávala som sa s plyšovým medvedíkom. Volal sa Bo, a všade chodil so mnou. Verila som, že každú noc ožije, dáva na mňa pozor, kým spím, a nad ránom sa opäť tvári ako obyčajný kus látky, aby som mohla chrániť ja jeho.
Keď som bola väčšia, začala som sa starať o zajace, a na medvedíka som zabudla. Skočko a Katka boli dôležitejší. Nepotrebovala som, aby ma chránil medvedík, pripadala som si dosť veľká na to, aby som sa nebála. Cítila som sa byť "veľká," a chcela som byť čím skôr dospelá. A tak Bo ostal sám na poličke.
Dnes som už takmer dospelá. Dokážem sa o seba postarať. No chýbajú mi časy, keď som bola malá. Všetko bolo jednoduchšie, problémy neboli tak vážne. Stačilo objať medvedíka, a všetko bolo v poriadku...


Month with book

29. ledna 2013 v 21:44 | melaficent |  O blogu a oznamy
Taak... Už vážne neviem, čo písať, a tak som dostala spásonosnú myšlienku... Nový projekt - Month with book. Bude to asi o tom, že na začiatku mesiaca si vyberiem knihu, a potom o nej každý týždeň pridám článok... Napríklad: Jeden týždeň rozoberiem postavy. Na druhý týždeň ako sa mi páči dej (Napríklad, či to príliš nenaťahujú, je to zrozumiteľné, a tak..) A tak to bude každý týždeň, a mesiac... A ak na to zabudnem, tak sa prefackám :D Asi to budem pridávať v nedeľu :D A ozaj :D Ak ma napadne o čom, tak možno prednastavím nejaký monster week :D A keď bude nejaký nevytrollený 30 dňový mesiac, tak spravím 30 days *dačo* challenge, podľa toho, o čom sa mi bude chcieť :D Až mám čo pridávať :D Tak sa majte :D
Melaficent

Tamara Zoe Tafiová (Tamiza)

29. ledna 2013 v 19:57 | melaficent |  Škola noci - nová generácia
Hmm, tak ďalší opis... Zoi to napísala veľmi pekne, a obsiahlo, takže som to neupravovala, a dám to tu tak (nechcelo sa mi to prepisovať, mimo iného :D)


Jméno: Tamara Zoe Tafiová (Tamiza)
Pohlaví: Žena
Věk: 17
Třída: Kvarta
Povaha: Tichá, nenápadná. Na první pohled se zdá chladná, nepřístupná a samotářská. Nedůvěřivá. Většinou její přítomnost ani nezaznamenají. Jako by ani nebyla v místnosti a když si jí všimnou, raději ji ani neoslovují, protože si myslí, že o to nestojí. Nikoho nenapadne, že ona ve skrytu srdce touží po opaku. Že by chtěla mít kamarády, ale bojí se. Miluje zvířata, která vyměnila za své lidské, nebo upíří kamarády.
Vzhled: Tamiza má dlouhé černé vlasy, které jí volně spadají až do poloviny zad. Smaragdově zelené oči, které jako by viděli až na dno vaší duše. A stejně jak jsou pronikavé, jsou i zasněné, jako by byla neustále myšlenkami někde jinde. Je štíhlá, drobnější postavy a působí velice křehce.
Nesnáší šaty a sukně a nejraději nosí zvonové džíny a volnější mikiny nebo svetry s příliš dlouhými rukávy, ze kterých jí většinou vykukují pouze špičky prstíků.
Shopnosti: Ví se o tom, že Tami ovládá oheň, a nejdou jí číst myšlenky. Její mysl je natolik plná obrazů z její bujné fantazie, že zjistit co je pravda a co ne je témeř nemožné. Když se jí někdo do myšlenek přeci jen ponoří hrozí mu, že se nenávratně ztratí v tom obrovském bludišti plném nejrůznějších světů a scénářů. Co si však tato tajuplná osůbka nechává pro sebe je, že z pouhého doteku dokáže přečíst emoce ostatních a nasává do sebe jejich negativní stránku, což jí působí časté deprese.
Záliby: Mezi její záliby patří psaní, které jí pomáhá vyrovnávat se se svou schopností. Miluje mangy a anime, nikomu se s tím ale nesvěřuje.
Je: Modré mládě
Mentor: Damien
Zvířata: Vlastní koně (fríského hřebce) jménem Shetan, má kočku plemene Ragdoll, která je stříbřitě bílá, má pronikavý modrý pohled a vypadá tak trochu jako mlžný přízrak. Jmenuje se Nebelung a poslední z této tajemné čtveřice je fenka Aljašského malamuta Ziwa.
(Všechna její zvířata mají povahu podobnou své paní. Nemají ráda cizí lidi a proto se k nim nikdo nepřibližuje. Zoe je jediná, koho snesou.)
Je na straně dobra, i když mnozí by o tom mohli pochybovat.
Minulost: Zoe pochází z Čech. Narodila se a žila s rodiči v Českém ráji a jmenovala se Michaela Radovnická. Její rodiče chovali koně, v sedle je jako doma a Shetan byl dárek k 12.narozeninám, tehdy to bylo ještě novorozené hříbě. Kvůli své lásce ke koním a zálibě být pořád myšlenkami ve fantazii, se postupně odcizila všem svým blízkým, ztratila kamarádky a hádala se s rodiči. V 15. letech se na chvíli zdálo, že se 'vzpamatovala' a zapojuje se do normálního života, ale tahle iluze se brzy rozplyne, když ji její nejlepší kamarádky, které si přeci jen našla, vrazí kudlu do zad a přede všemi ji zesměšní a odvrhnou. Zajistí se o to, aby se na ni všichni dívali skrze prsty a právě ten den, kdy se to stane, najde opuštěné štěně, kterého se ujme, protože v ní vidí samu sebe. Nepochopenou, zrazenou a všemi zavrženou. Nepotřebnou. Když ji o rok později označí, rodiče ji zavrhnou. Nechtějí v rodině zrůdu. Začnou tvrdit, že jejich dcerou nikdy nebyla a jako důkaz jí předloží adopční papíry.
Michaela si změní jméno a začne odmítat jakékoliv vřelejší city ze strachu, že by ji mohli opět pouze využít a pak odkopnout. Její chladná nedůvěra se ale nelíbí ředitelce Školy noci, do které Zoe chodí a snaží se ji změnit. Přinutit chovat se jinak. Tam se také setkává s Nebelung. Utiskovanou, malou, chlupatou kuličkou, která je nejmenší z vrhu šesti koťat. O rok později odchází do Zoeyiny Školy noci na žádost své ředitelky, která si s ní už nevěděla rady.
Vztahy: Kdyby jí někdo ukázal, že kamarádi nemusí jenom zraňovat, byla bych ráda. A nějaký kluk by se možná taky hodil

Neprítomnosť

25. ledna 2013 v 14:32 | melaficent |  O blogu a oznamy
Ja len toľko, že tu cez víkend nebudem... Jedine že by som sa ukázala v nedeľu, inak nemám čas :) Takže Affs, neobehnem, lebo tu nie som ;) Gomen :D

Nayla Spiritsonová

24. ledna 2013 v 20:37 | melaficent |  Škola noci - nová generácia
Gomen gomen ja som to zabudla pridať -_-" xD


Nayla má sedemnásť. Je modré mláďa, a kvintánka. Jej mentorkou je Stevie Rae.
Je tichá, vcelku priateľská a milá, inteligentná. Trochu tvrdohlavá, no nakoniec väčšinou ustúpi. Občas je jej nevýhodou, že je až príliš milá, a nad každým sa zľutuje.
Nayla má nadanie pre živel ducha. Vie dobre presvedčiť ľudí, aby robili to, čo chce. Väčšinou ich nahovorí na čokoľvek.
Miluje prírodu, a traktory New Holland. Taktiež zbožňuje kone, dokonca má na škole svojho vlastného koňa, volá sa Shadow. Hodina jazdenia je pre ňu raj.
Pred označením žila s rodičmi na farme. Má aj sestru, ale nie vždy s ňou vychádza - záleží to od nálady a okolností. Väčšinou do seba rýpu.
Má mačku - volá ju Whiskas, a tá mačka má mimochodom aj také sfarbenie.
Rodičia ju počas návštevných dní chodia navštevovať. S mamou a otcom vychádza dobre, i keď... občas do nej spolu so sestrou zapárajú.
Ako jedna z mála sa skamarátila s Timeou. Celkom vychádza aj s Lucy a Tylerom...

Timea Earthwild

20. ledna 2013 v 13:00 | melaficent |  Škola noci - nová generácia


Timea má sedemnásť. Je kvintán. Prestúpila z Európy, aby bola čo najďalej od domu.
Napriek svojmu neprívetivému vystupovaniu stojí na strane dobra.
Je arogantná, a o nikoho a nič sa nezaujíma. Ide si za svojím, a a všetko ostatné kašle. Je samotárska, a na ľudí, ktorí sa s ňou pokúšajú komunikovať, je buď protivná, alebo ich ignoruje. Nikomu nedôveruje., iba svojej mentorke. Napriek tomuto ľadovcu je Timea dosť citlivá. Dokonca je zapozeraná do jedného chalana z jej triedy, do Tylera. Nedáva to však nijak najavo, lebo sa bojí.
Má nadanie pre živel Zeme. Napriek tomu je jej mentorkou Shaunee, a so Stevie Rae sa priam neznáša.
Okrem toho rozumie zvieratám, a dokáže s nimi komunikovať cez myšlienky.
Nemá jednu mačku, ale dve. Jedna sa jej priplietla pod nohy v starej škole noci, druhú si zobrala z útulku.
Vo voľnom čase nerobí takmer nič. Väčšinu času sa venuje knihám, ale občas si zastrieľa z luku, a keď ešte bola v Európe, chodila pomáhať do útulku. Aj teraz je dohodnutá s miestnym útulkom, že tam bude pracovať ako dobrovoľníčka.
Pekne spieva, ale odkedy jej v dvanástich umrela sestra, zariekla sa, že spievať nebude. Vtedy sa vlastne uzavrela do seba. Rodičia jej to dávali za vinu, i keď za to nemohla, bola to nehoda.
Momentálne nemá žiadnych kamarátov, a s rodinou nevychádza...

Ako Sarrah vidí pavúkov

19. ledna 2013 v 18:29 | melaficent |  Noc nekončí
Takže, mám tu niečo na vysvetlenie toho, ako sa Sarrah bojí pavúkov, a ako ich vidí (a zároveň ich tak vidím aj ja xD
Obrázok pod perexom ;)

Noc nekončí 20.kapitola

19. ledna 2013 v 17:38 | melaficent |  Noc nekončí
Taak, nová kapitola je na svete. Na mňa trochu skoro, ale to je jedno :D :D Myslím, že je tu celkom prekvapivé odhalenie niečoho, čo vymyslel môj chorý mozog... Enjoy ;)
P.S. Dole máte aj obrázok ;) Je to Sarrah ;)